Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti, etrafı komple ormanlarla çevrili, plajları ve tarihi dokusu ile bölgenin en dikkat çeken yerlerinden biridir. Antalya Müzesi'nin de destekleriyle yapılan kazı ve çevre düzenlemeleri ile gezmek çok rahat hale getirilmiştir. Tarihle iç içe bir tatil için harika bir seçenek olacaktır.

Olympos Antik Kenti

Kumluca ilçesinde yer alan liman kenti Olimpos’un kuruluş tarihi hakkında bilgi olmasa da İ.Ö.167-168 yıllarında basılmış olan Likya Birlik sikkelerinde adının geçtiği bilinmektedir. Roma Bizans ve Helenistik Dönemleri’ne ait kalıntılar Olimpos’un yeşilliklerine gömülü şekildedir.Tam ortadan geçen nehrin güneyinde Hellenistik temelli ve Roma onarımlı küçük tiyatro yer alıyor olup bir hayli hasar görmüştür. Bir diğer yapı ise nehrin tam batısında bulunan tapınak kapısıdır. Olimpos Dağları’nın içine saklanmış bir kent, sessiz sakin plajı ve daha nice güzelliğini sayabileceğim mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer.

UluPınar

Ulupınar, Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan bir köy. Tekova’dan sonra Çıralı’ya yakın bir konumda yer alıyor. Burayı ilgi çeken bir konuma getiren ise, yemyeşil doğa içerisinde akan dere üzerinde kurulmuş olan tesisleri. Ana yoldan Uludere yönüne dönüp ilerlediğinizde, yol boyunca dere üzerine kurulmuş bir çok tesisle karşılaşıyorsunuz. Buralarda başta kahvaltı olmak üzere, kendi yetiştirdikleri alabalıkların tadına bakabilir , doğa ile baş başa güzel vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz.

Olympos Teleferik

Sayısız gezi ve tırmanma rotalarında yürüyüş yapmak, güneş, rüzgâr ve leziz yemekler eşliğinde dinlenmek ya da nefes kesen yamaç paraşütü uçuşlarına çıkmak isteyenler için harika bir tesisidir. Şafak vaktinde deniz ufkunda doğuda beliren ilk kızıl ışıkları ile güne başlayıp, akşam vakti batıdan dağ zirvelerinin arasına yansıyan güneşin sessizce uzanan ışık huzmelerini izleyerek güne veda edebilirisiniz.

Göynük Kanyonu

Kemer ilçesinin en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir. Göynük Kanyonu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilen Likya Yolu üzerinde yer alır. Bu bölge aynı zamanda Beydağları Sahili Milli Parkıdır.

Göynük Kanyonu'na ulaşımda Antalya yönünden geliyorsanız Beldibi'nigeçtikten sonra Göynük'e girmeden sağa girerek Göynük Deresine paralel Beydağları'na doğru gitmek gerekiyor. Kemer tarafından gelindiğinde ise Göynük Deresi üstündeki köprüden karşıya geçerek Göynük Kanyonu gişelerine ulaşmak gerekiyor. Göynük Kanyonu Antalya'ya 36 km, Kemer'e 13 km, Göynük'e 4,5 km uzaklıktadır.